Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Apple Bombayı 25 Mart’ta Patlatacak!

Amerika merkezli Apple’ın hemen her sene mart ayı döneminde yaptığı özel etkinlikler artık daha duyurulmadan takvimlere ekleniyor. Dünya devinin bu yıl da benzer bir etkinlik yapacağı uzun süredir kulislerde dolansa da ilk defa resmi olarak doğrulandı. Apple’ın özel etkinliği 25 Mart’ta Steve Jobs Tiyatrosu’nda yapılacak. Böylece ilk defa Apple Park’ta iPhone duyurusu içermeyen bir etkinlik yapılmış olacak.

Etkinlikte Neler Tanıtılacak?

Etkinliğin duyurusunu etkinliğin sloganıyla yapan Apple, slogan olarak ‘Gösteri Zamanı’ sloganını seçti. Etkinlik için filmlerden ilham alınan bir geri sayım sayacı ve Apple logosundan oluşan bir tema oluşturuldu. Bu etkinliğin servisler ve yazılım odaklı olması bekleniyor. Apple’ın hem kendi orijinal içerik servisini hem de dergiler ve haberlere abonelik servisini bu etkinlikte tanıtması bekleniyor. Apple Haberler Dergiler uygulaması, uygulamaya kayıtlı olan içerik üreticileri, gazete ve dergilerin haberlerini Apple kullanıcıları ile paylaşacak. Elde edilen gelir katılımcılara ne kadar okundukları oranında paylaştırılacak. Kazancın Apple ve içerik üreticileri arasında nasıl paylaştırılacağı ve uygulamada hangi haber üreticilerinin ve dergilerin yer alacağı ise henüz bilinmiyor.

Orijinal İçerikler Geliyor!

Apple’ın gösteri zamanı etkinliğinde Apple TV & Filmler uygulaması da orijinal içerikler üretecek. Apple bu servisi için oldukça ciddi hazırlıklar yapıyor. ABD’nin en önemli figürlerinden olan Oprah Winfrey ile anlaşan firma, Jennifer Anniston, Reese Witherspoon, Steve Carel, J.J. Abrams ve Steves Spielberg gibi isimlerle anlaşma yaptı. Bunların yanında Apple, TV uygulaması üzerinden başka servislere üye olma şansı da verecek. Böylece Apple’ın özgün içeriklerine abone olan bir kişi, HBO ya da Netflix gibi diğer servisleri de kullanmaya devam edebilecek. Etkinlikte ayrıca iOS 12.2’nin ne zaman çıkacağı gibi bilgilerin de paylaşılacağı öngörülüyor.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form