parallax

Apple, iPhone’larda 5G Teknolojisini Kullanacak!

Paylaş :

Fast Company tarafından yayımlanan habere göre Apple kullanıcıları 5G teknolojisini iPhone modellerinde 2020 yılından itibaren kullanabilecek.

5G teknolojisi için dünya devlerinin uzun zamandır çalışmalar yaptığı artık aşikâr bir durum. 5G teknolojisine sahip akıllı telefonların gelecek yıl karşımıza çıkması planlanıyor. 2018’in sonuna doğru geldiğimizi göz önüne alırsak bir nevi sayılı gün kaldı diyebiliriz. 5G teknolojisini kullanacak olan firmalar arasında LG, OnePlus ve Motorola gibi dünyanın önde gelen markaları bulunuyor. Motorola bu anlamda rakiplerinden farklı bir yol izleyerek 5G teknolojisini zaten satışta olan Z3 modeline özel olarak üreteceği bir Moto Modaparatı sayesinde sunmaya başlayacak.

Çipleri Intel Üretecek

Dünyanın gözde teknoloji şirketlerinden Apple ise 2020 yılından itibaren iPhone modellerinde 5G’yi kullanmaya başlayacak. Firmanın kullanacağı 5G teknolojisi, Intel tarafından üretilecek olan 8161 5G çipi ile sağlanacak. Firma, 2018 yılında satışa çıkardığı iPhone modellerinde de Intel tarafından üretilen çipleri kullanmıştı; ancak çipin bazı teknik sorunlarla karşı karşıya olması Apple’ı başka markalar ile de görüşmeye itmiş olacak ki şirket, sorunların düzelmeme ihtimaline karşı başka bir çip üreticisi olan MediaTek ile de görüşmelerini sürdürüyor.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?