parallax

Apple, Kadın Girişimcilere Kodlama Öğretecek!

Apple, Kadın Girişimcilere Kodlama Öğretecek!

Kadın girişimciler için yepyeni bir harekete imza atan Apple, kodlama ve tasarım odaklı bir kamp açacak. Teknoloji sektöründe kadın nüfusu artırmayı amaçlayan kamp, iki hafta sürecek.

Yüksek maaşlı programcılık işlerinde erkeklere olan bağımlılığı azaltmayı amaçlayan Apple, kadınların bilişim sektöründe daha fazla söz sahibi olabilmeleri için örnek olacak bir çalışmaya imza atıyor. Cupertino’daki kampüsünde iki haftalık bir teknoloji laboratuvarı açacak olan şirket, burada kadınlara tasarım ve kodlama yardımı sunacak. Apple’ın en iyi liderlerinin mentorluğunu kapsayacak olan kamp, katılımcılara uygulama geliştirmek için birebir olarak rehberlik edecek

Ocak Ayında Başlıyor

Kodlamadan tasarım ve pazarlamaya kadar çeşitli çalışmaların yapılacağı kampa katılan girişimciler, seanslara en fazla üç kişi girebiliyorlar ve bu kişilerin en az bir kadın developer, bir kadın kurucu, kurucu ortak veya CEO olması gerekiyor. Bu kodlama laboratuvarlarının üç ayda bir düzenleneceğini belirten Apple, kampın ilkini ocak ayı itibariyle başlatacak. Her kursa, uygulama geliştiren firmada kurucu ya da uygulama programcısı olan 20 kadının davet edileceği kampta tüm masraflar Apple tarafından karşılanacak.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?