parallax

Apple Mağazaları AVM Ziyaretçi Sayısını Arttırıyor mu?

Apple Mağazası denince akla ilk gelen imgelerden birisi, her yeni ürün için kapısında oluşan kuyruklardır. Wall Street Journal, fanatik düzeyde bağlılık gösteren müşterileri sayesinde Apple‘ın mağazalarının içerisinde yer aldıkları alışveriş merkezlerinin toplam alışveriş hacmini yüzde 10 oranında artırabildiğini söylüyor.

Sektör profesyonellerinin dikkat çektikleri temel problem, Apple Mağazaları’na gelen müşterilerin ziyaretleri sonrasında diğer mağazalardan alışveriş yapma eğiliminde olmamaları…

Apple’ın Türkiye’de şu an için iki resmi mağazası bulunuyor. İkisi de İstanbul’da yer alan mağazaların ilki Avrupa Yakası’nda Zorlu Center‘da, diğeri ise Anadolu Yakası’nda Akasya AVM‘de hizmet veriyor. WSJ, Apple’ın ABD’de yer alan bir Apple Mağazası’nın her bir metrekaresi için ortalama 60 bin dolar gelir getirdiğini, bu oranın üst sınırda 100 bin dolara ulaşabildiğinin altını çiziyor. Haberde ayrıca, Apple’ın ABD’de AVM’ler içerisinde yer alan 45 mağazasının 2013 yılında içerisinde yer aldıkları AVM’lerin toplam cirolarının yüzde 14′ünden sorumlu oldukları belirtiliyor. Gazete aynı verinin 2002 yılında yalnızca yüzde 2,5 olduğuna dikkat çekiyor.

Kaynak: Mediacat

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?