parallax

Apple, Merakla Beklenen Ürününü İptal Etti!

Her ürünü merakla beklenen, dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Apple, uzun süredir geciken kablosuz şarj istasyonu ürünü hakkında açıklama yaptı. Kullanıcıların 2018 yılında piyasaya sunulmasını bekledikleri cihazın çıkışı sürekli gecikiyordu. Son dönemlerde çıkan haberlerde de Apple’ın AirPower’ı piyasaya sunmak üzere olduğu ve üretimin başladığına dair bilgiler yer alıyordu.

Son gelişmeler ışığında Apple’ın piyasaya sürmeyi düşündüğü ürün sır olmaktan çıkarak, şirketten ürüne dair açıklama geldi. Aksesuarı piyasaya sürmekten vazgeçtiğini açıklayan Apple, kullanıcıların daha fazla beklemesinin önüne geçti. Apple’ın kıdemli yöneticisi Dan Riccio, resmi kanallar yoluyla yaptığı açıklamayla ürünü piyasaya sürmeme kararı aldıklarını ifade etti.

Üretim Neden İptal Edildi?

Apple, ürünün neden iptal edildiğini merak eden kullanıcılar için bir de açıklama yaptı. Şirket, AirPower için çok çaba sarf ettiklerini belirterek, ürünün yüksek standartlara ulaşamayacağına karar verdiklerini belirtti. Şirketten yapılan açıklamada, “Harcanan büyük çabanın ardından, AirPower’ı yüksek standartlarımıza getirmeyi başaramadık ve projeyi iptal ettik” ifadelerine yer verildi. Bu ürün için dört gözle lansman bekleyen müşterilerinden özür dileyen Riccio, geleceğin kablosuz olduğuna inandığını da belirtti.

Diğer Ürünleri Etkileyebilir!

AirPower’ın iptalinin şirketin kablosuz kulaklığı AirPods’un satışlarını da etkileyebileceği öngörülüyor. AirPods kulaklıklar gelecekte AirPower ile şarj edileceği vaadiyle birlikte satışa sürülmüştü. AirPod’ların paketlerinde AirPower’ın nasıl çalışacağını gösteren bir diyagram da yer alıyordu.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?