Bu Kulaklık, Telefonunuzdan Daha Akıllı!

Blackloud’un ürettiği akıllı kulaklıklar, lightning girişi aracılığı ile akıllı telefonunuzdan internet harcamadan radyo dinlemenizi sağlıyor.


FM radyolar, akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle yerini TuneIn benzeri uygulamalara bıraksa da yeni gelişmelerle tekrar gündeme gelmeye başladılar. Blackloud isimli firma tarafından üretilen kulaklıklar sayesinde artık akıllı telefonunuzdan radyo dinlerken internetinizden harcamayacaksınız.

Özellikle 2000 öncesi jenerasyonun vazgeçilmezleri arasında yer alan radyolar, dönemin birçok telefonunda standart olarak gelen bir özellikti. Bu telefonlarda radyo dinleyebilmek için kulaklığınızın olması zorunluydu. Kulaklığı unuttuğunuzda "Radyonun çalışması için lütfen kulaklığı takın." uyarısı ile yüzleşmeyen yoktur sanıyoruz. Devam eden süreçte akıllı telefonların ve YouTube'un yaygınlaşmasıyla telefonundan radyo dinleyen kişi sayısı hızla azalsa da Blackloud tarafından geliştirilen akıllı bir kulaklıkla 2000'li yılların başlarına gidebileceksiniz.

Şimdilik Yalnızca iPhone'lar İçin

Şu an için lightning girişi ile sadece iPhone'larda çalışan bu kulaklıklar, herhangi bir aktif internet bağlantısı gerektirmeden özgürce radyo dinlemenizi sağlıyor. Firma gelecek dönemde Type-C çıkışıyla Android telefonlara da destek vereceğini açıkladı. Kulaklığın fiyatı konusundaki merakınızı da hemen giderelim:  Blackloud AF1 FM modelinin satışta olduğu kulaklıklar şu an firmanın resmi internet sitesinde 80 dolarlık fiyat etiketine sahip.