Ekim Ayında Google'dan Güncelleme Fırtınası

Arama motorların en büyüğü alan ve ülkemizde en çok kullanılan Google arama motoru Ekim ayında toplam 7 adet güncelleme gerçekleştirdi.


Arama motorların en büyüğü alan ve ülkemizde en çok kullanılan Google arama motoru Ekim ayında toplam 7 adet güncelleme gerçekleştirdi. Google'ın yaptığı güncellemeleri resmi olarak takip edemesekte, güncellemeleri inceleme şansımız bulunmaktadır. Bu takip sayesinden erken önlemler alma ve yeni güncellemelerden haberdar olma şansımız olmaktadır.

Bu güncellemeler ne kadar kırmızıya döndükçe şiddetinin ve etkisinin fazla olduğunu anlamaktayız. Tüm kategorilerde hareketli oynamalar olmaktadır. Ancak en büyük dalgalanma haber ve spor sitelerinde olğunun söyleyebiliriz. Güncelleme sonucunda birçok sitede indexlenme sorunları yaşanmaktadır.

CRM Medya'dan Tavsiye;
Seo ekibi olarak, ağırlıkla haber sitelerini etkileyen bu güncelleme ile sitenize zarar verebilirsiniz. Yayınlayacağınız tanıtım yazılarını doğru analizler yaparak site seçiniz. Yanlış analiz sitenize zarar vermesine neden verebilir.