Facebook, Görmek İstemediklerinizi Saklayacak!

Facebook, istemediğiniz sözcükleri duvarınızda görmenizi engelleyecek yeni bir işlev üzerinde çalışıyor.


İstenmeyen sözcüklerin kullanıcının karşısına çıkmaması için çalışma yapan Facebook, belirli sözcüklerin duvarınızda görünmesini engellemenizi sağlayacak.

“Sosyal medya” denince akla gelen ilk platformlardan olan Facebook, kendini geliştirmeye ve kullanıcılarına yenilikler sunmaya devam ediyor. Şirket, duvarında bazı sözcüklerin veya cümlelerin belirmemesini isteyen kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir yenilik üzerinde çalışıyor.

Facebook’un test aşamasında olan yeni fonksiyonu sayesinde kullanıcılar kişisel zaman tünellerinde belirli sözcük, cümle ve emojilerin görünmesini engelleyecek bir işleve kavuşacak. Gönderi paylaşılmasına engel olmayan bu işlev sayesinde gönderen kişi ve onun arkadaşları gönderiyi görüyorlar ancak siz bu işle uğraşmaktan kurtulmuş oluyorsunuz.

Engellemeye Gerek Kalmıyor

Yorumları ve belirli sözcükleri içeren gönderileri engellemeye izin veren bu yenilik, bizi bu sözcükleri paylaşan kullanıcıları tamamen engellemekten kurtarabilir. Facebook’un, sahibi olduğu Instagram'da da benzer bir özellik geliştirerek rahatsız edici yorumları otomatik olarak engellediği çoktandır biliniyor.