Google Artık Sizin Yerinize Konuşacak!

Google, günlük yaşam için ürettiği çözümlere bir yenisini daha ekledi. Google Duplex, derin öğrenme metodu ile sesli görüşmeler gerçekleştirerek sizi telefonda beklemekten kurtarıyor.


Google, geliştirici konferansında duyurduğu ve büyük yankı uyandıran Duplex özelliği ile kullanıcılara bir konfor alanı daha yaratıyor. Özellikle büyük çağrı merkezleri tarafından büyük ilgiyle karşılanan Google Duplex, derin öğrenme metodu ile sesi görüşmeler gerçekleştirerek hem kişisel kullanımlar hem de kurumsal firmalar için hizmet verebilecek.

Nasıl Çalışıyor?

Peki, Google Duplex nasıl çalışıyor? Hemen söyleyelim… Karşıdakine gerçek bir kişiyle konuştuğunu düşündürtecek kadar doğal görüşmeler gerçekleştirebilen Google Duplex, görüşmelerinde derin öğrenme metodunu kullanacak. Örneğin, restoran rezervasyonu yaptırmak isteyen bir kişi, Google Asistan uygulaması ile gereken bilgileri ilettiğinde Google Duplex, kendini rahatlıkla ifade ederek rezervasyonu sorunsuz bir şekilde yapabiliyor. Sonrasında Google Asistan 15 dakika içerisinde rezervasyonun gerçekleşip gerçekleşmediği konusunda kişiyi bilgilendiriyor. Bu noktaya gelene kadar ise Google Asistan'a sesli yerine yazılı komut vererek zamandan tasarruf edebiliyorsunuz.