Instagram’a “Okul Hikâyeleri” Özelliği Geliyor!

Instagram, çocuklar için başkasının gözetimi olmadan eğlenceli bir alan yaratmayı amaçlayan Okul Hikayeleri özelliği üzerinde çalışıyor.


Instagram, geçtiğimiz aylarda üniversiteleri kapsayan grup özelliğini test etmeye başlamıştı. Şimdi de ortak “Okul Hikayeleri” özelliği üzerinde çalışan platform, buradaki hikayeleri sadece belli bir okulun öğrencilerinin görebileceği şekilde tasarlıyor. Instagram aynı zamanda bu hikayelerin, okuldaki zorbalara malzeme olmaması için sıkı bir moderasyon uygulayacak.

Instagram’ın kodundaki gizli özellikleri keşfetmesiyle tanınan Jane Manchun Wong tarafından verilen bilgiler hakkında Instagram’dan herhangi bir yorum gelmedi ancak platformun kodunda konuyla ilgili olarak şu ifade yer alıyor:

“Okul hikayeleri, topluluğun güvenliğinden emin olmak için manuel olarak değerlendirilecek.”

Yeni URL Özelliği Test Edildi

Instagram, bu yeni ürününün yanında daha işlevsel yeni bir özelliğini test etti. Hikayeler için bir URL taslağı prototipi hazırlayan Instagram, kullanıcıların kendi platformu dışında da hikaye linkleri paylaşmasını sağlayan yeni bir özellik ekledi. Bu özelliğin en çok Influencerlar’ın, ünlülerin ve markaların göz bebeği olması bekleniyor. Hikayeler, bu şekilde Twitter ve YouTube gibi sosyal ağlarda da kullanılabilecek ve bu özellik sayesinde markalar, daha dinamik içeriklere erişimi arttırabilecekler.