İnternet'in En Çok Satan Yılbaşı Hediyeleri Belli Oldu

Pek çok alanda ciddi artışların kaydedildiği yılbaşı alışverişinde önemli istatistikleri sizlerle paylaşıyor olacağız.


Yılbaşı alışverişlerinin oldukça hareketli geçtiği bir dönemi geride bıraktık. Pek çok alanda ciddi artışların kaydedildiği yılbaşı alışverişinde önemli istatistikleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

alışveriş

2015 yılına oranla 2016 yılında mobil alışverişte ciddi bir artışın olduğunu görebiliyoruz. %80'lik artışla mobil alanda alışveriş ciddi ilerleme kaydetmiş durumda. Giyim alanlarına ek olarak çocuk ve ev kategorisindeki ürünlerde de bir önceki yıla göre %42'lik bir artış
mevcut.

Alışverişlerde kadın ve erkeklerin tercihleri de birbirinden farklı durumda.Kadınlarda daha çok saat ve parfüm alımı ön sıralardayken erkeklerde ise aksesuar alışverişi ilk sırada yer aldı. Kadınların daha çok kadifeyi tercih ettiği yılbaşı alışverişinde erkeklerde düz renkler alışverişlerde hakim durumdaydı.

Kadınların alışveriş istatistiklerine baktığımızda ortalama olarak %35'lik bir artış bulunmakta. Erkeklerde ise alıveriş oranlarında %16'lık bir artış mevcut. Alışverişlerin yapıldığı mecralarda en çok dikkat çeken kullanım oranı mobil cihazlara ait. Mobil cihazlardan yapılan alışveriş bir önceki yıla göre %80 artmış durumda.