Linkedin Yeni Bir Özellik Geliştiriyor

Facebook'un Instant Articles örneğini benimseyen Linkedin, şimdilerde kullanıcıların haberler platformundan hızla erişebilecekleri yeni bir servis üzerinde çalışıyor.


Proje için yayıncılarla görüşmeye başlayan Linkedin, yeni özelliği hakkında detaylı bilgi vermiyor. Instant Articles’ın benzeri olduğu söylenen özellik sayesinde, yayıncılar, Linkedin’de yayınladıkları içerikleri daha hızlı bir şekilde okuyucularına ulaştırabilecek. Böylelikle, kullanıcıların platformda daha uzun kalması da sağlanmış olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınan Linkedin, üyeleri için en iyi hizmeti sunmayı amaçladıklarını belirtiyor. Linkedin, projeyi hayata geçirdiği takdirde, Google ve Facebook’un ardından haberler için bu tip bir hizmet sunan üçüncü teknoloji şirketi olacak.

Linkedin, 2013 yılında sosyal haber okuyucusu olarak sektöre giren Pulse’ı 90 milyon dolara satın alarak, içerik tarafında da ilerlemek istediğinin sinyalini vermişti. Gelirinin yüzde 29’unu reklamlardan sağlayan Linkedin’in, yüzde 80’lik oranında ki gelirleri ise, sponsorlu paylaşımlardan oluşuyor.