Samsung’tan Kapaklı Yeni Teknoloji: SM-W2019

Her yıl yüksek kalitede bir kapaklı telefon çıkaran teknoloji devi Samsung’un bu yılki modeli SM-W2019 oldu.


Ülkemizde kapaklı telefon devri çoktan sona erse de Samsung, Çin ve Güney Kore'de her yıl yüksek kalitede bir kapaklı telefon çıkarmaya devam ediyor. Dünya teknoloji devi, bu yıl bir kapaklı telefon daha çıkaracak. Kamera özellikleri bakımından Galaxy S9'dan geride kalmayan bu yeni modelin adı SM-W2019 olarak belirlendi. Çin'in başlıca sertifikasyon kuruluşu olan TENAA tarafından bilgileri sızdırılan model, bu hafta başlarında Wi-Fi sertifikası ile birlikte "Lykan" kod adı altında bir de Bluetooth sertifikasyonu aldı.

İşte Özellikleri…

Tasarımında beklenmedik bir şeyin olmadığı SM-W2019'un iki ekranı, geleneksel tuş takımı, gezinme düğmeleri ve özel bir Bixby tuşu var. Çift arka kamera ile gelmesi beklenen yeni modelin buna ek olarak Galaxy Note 9'da tanıtılan AR Emoji, Scene Optimizer ve Flaw Detection gibi özelliklere de sahip olacağı tahmin ediliyor. Modeldeki ekranlar ise muhtemelen AMOLED Full HD çözünürlükte olacak.

Ne Zaman Gelecek?

Geçen sene aralık ayında piyasaya sürülen Samsung W2018’e paralel olarak SM-W2019’un da gelecek yıl piyasaya çıkması bekleniyor. Gerekli sertifikaların çoğunu aldığını düşündüğümüzde bu daha da erken olabilir ancak şimdilik bu yönde kesin bir bilgi yok. Ayrıca modelin dünyanın pek çok yerinde satışa sunulmayacağını da belirtelim.