Super Mario Yeniden Aramızda!

Beklenen oyun Super Mario Run, Apple ve Nintendo işbirliğiyle nihayet dün akşam App Store’da yayınlandı. Yeniden hayatımıza giren Super Mario, bu yeni oyunla birlikte bir kez daha fenomen olmaya aday.


Merakla beklenen oyun Super Mario Run, artık iOS cihazlarda bizimle. Yirmi sene öncesinin Game Boy oyun konsollarında monokrom ekranda oynanan Super Mario World’den izler taşıyan oyun, ücretsiz olarak indirilebiliyor ve ilk 3 oyunu ücretsiz oynayabiliyorsunuz. Ancak oyunun tamamını açmak için bir defaya mahsus 26,99 TL ödemek gerekiyor.
Yatay eksende sürekli hareket eden Super Mario karakterinin belirli engelleri geçmesini sağlamak için ekrana dokunmanız ve altınları da toplayarak puan kazanmanız gerekiyor. Ancak oyunu oynarken sürekli internet bağlantınız olmalı. Nintendo, bunun sebebini korsan dağıtımı önlemek olarak açıkladı.

Oyundan ekran görüntüleri.

Şimdilik Android versiyonu bulunmayan ama “gelecekte bir gün” Android’de de yayınlanması beklenen oyunda üç temel mod bulunuyor:
“World Tour” modunda oyunu tek başınıza, altı farklı alemde oynuyor ve prensesi kurtarmaya çalışıyorsunuz.
“Toad Rally”de arkadaşlarınızla yarışıyor, zamanlarınızı karşılaştırıyorsunuz.
“Mushroom Kingdom”da ise kendi güzergahınızı oluşturuyor ve dilediğiniz gibi özelleştiriyorsunuz. Ancak bu modu kullanmak için ilk iki modda yeteri kadar altın toplamanız gerekiyor.
Ayrıca oyun, Nintendo’nun belli bir hikayesi olan video oyun karakterlerini mobil dünyada kullandığı ilk oyun olma özelliğini taşıyor.