Youtube, Dikey Reklam Dönemini Başlatıyor!

Birkaç ay önce dikey video desteği vermeye başlayan popüler video paylaşım ağı Youtube, dikey reklam özelliğini de çok yakında kullanıma sunacak.


Sayıları giderek artan dikey video seçeneklerine reklam özelliğini de getiren Youtube, yakında kullanıma sunacağı dikey reklamlar için reklam verenlerle görüşmeler yapmaya başladı. Önümüzdeki günlerde bu konuda somut adımlar atması beklenen Youtube’un yenilikleri merakla bekleniyor.

Dikey Reklam Konsepti Yaygınlaşıyor

Dikey videolara ve içeriklere gösterilen talebin oldukça fazla olması, reklamların dikey şekilde hazırlanmasındaki en büyük sebep olarak karşımıza çıkıyor. Çerçevesiz tasarımları ile mükemmel bir estetik sunan telefon ekranları da telefonların dikey olarak kullanmasında ayrı bir öneme sahip. Akıllı telefon kullanıcıları için dikey videoların çok daha konforlu ve izlenmesinin kolay olduğunu düşünen Google’ın şimdiki hedefi ise dikey reklam konseptini yaygınlaştırmak.

Youtube‘u dikey videolar konusunda harekete geçiren en önemli etkenleri ise özellikle Instagram‘ın hikayeler ve IGTV gibi hizmetlerle dikey videoyu desteklemesi ve Periscope gibi platformların da bu tarz videolardan oluşması şeklinde açıklayabiliriz. Youtube, bunlara ilave olarak videolara uygun dikey reklamlar almaya çok yakında başlayacağını duyurdu.