parallax

Dijital Dünya’da Başarının 3 Önemli Adımı!

burak 3
Paylaş :

Dijital reklamlar, pazardaki payını 2015 yılında %25, 2016 yılının ilk yarısında ise, %20 arttırdı. Bu payın çoğunluğunu “gösterim ve tıklama başlı reklam yatırımları” oluşturdu.

Dijital reklamlar, özellikle Google, Facebook ve Twitter gibi dijital mecraların hayatımıza girmesiyle birlikte tüm sektörlerde yoğun olarak kullanılır hale geldi. Özellikle doğru kullanıldığında ölçümlenebilir olması noktasında diğer tüm reklam modellerinden ayrılan dijital reklamlar, pazardaki payını 2015 yılında %25, 2016 yılının ilk yarısında ise, %20 arttırdı. Bu payın da büyük çoğunluğunu “gösterim ve tıklama başlı reklam yatırımları” oluşturdu.

Bununla birlikte, video reklamları da son iki yılda %50 büyüme gerçekleştirdi. Bu durum dijital reklamları için önemli bir gelişme. Peki her sektörde, küçük ölçekliden büyük ölçekli firmalara kadar herkesin kullandığı bu reklam modelini kullanırken nelere dikkat etmeliyiz? Bu konuyu inşaat sektörü özelinde ele aldık ve belirlediğimiz ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

İşte dijital reklamlarda dikkat etmeniz gereken adımlar;

1- “FİYAT POLİTİKASI” Olmazsa Olmaz!

İnşaat sektöründe son dönemde yüksek talep ve arsa fiyatlarındaki artış gibi bir farklı bir çok nedenden dolayı; konut fiyatlarında ciddi bir artış söz konusu. Başarılı bir fiyat politikası oluşturmak için doğru değerlendirmemiz gereken iki kritik konu var; bunlardan biri lokasyon analizi  diğeri  ise, rakip analizidir. Bunu yaparken bölgenin gerçeklerinden uzaklaşmadan ve rakiplerin fiyatlarını inceleyerek oluşturulan fiyatlandırma büyük ölçüde başarılı olacaktır.

2- Tabi ki; KAMPANYA!

En az fiyatlandırma kadar önemli olan KAMPANYA seçiminde; vade, faiz oranlarından önce hitap etmek istediğimiz kitleyi tam olarak belirlemek zorundayız. Eğer ulaşmak istediğimiz kitle yatırımcılar ise, yatırımcının ilgisini çekecek söylemler kullanmamız gerekiyor.

Örnek olarak bir lansman projesini baz alırsak: Eğer slogan olarak “hayatın merkezinde” ya da “kapalı havuz” gibi söylemleri kullanırsak yatırımcı kitlenin dikkatini çekemeyiz. Burada kullanılması gerek söylemler: “bölgenin son dönemde kazandığı değer”, “peşin fiyatında yapılacak indirim” ya da “projenin ortalama kazanacağı değer” şeklinde olmalı.

3- İşin Püf Noktası: TASARIM!

Yukarıdaki tüm kurgu, doğru bir tasarım ile desteklenmez ise reklam sürecinde istenilen performans alınamaz. Bu nedenle, kampanyalarda vermek istediğiniz  mesajı kullanabileceğimiz en etkili nokta görsel alandır. Doğru bir tasarım dili, bizi diğer projelerden farklı kılacaktır.

Crm Medya olarak, size en doğru hedefleme ve başarılı kampanyalar için Ar-Ge çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Burak Temizler

Aegean Regional Manager

Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM