parallax

Dijital Reklamlarda Süper Zeki Virüs Dönemi!

Paylaş :

IBM girişimiyle, kullanıcıları gizlice takip edecek donanıma sahip süper zeki bir virüs tasarlandı. DeepLocker ismi verilen bu virüs, kullanıcıları gizlice takip ederek en çok konuştukları konuları tespit ediyor ve buna göre dijital reklamlarda oynamalar yapabiliyor.

Sesinize Gelen Teknoloji

Teknoloji dünyası yaşamımızı kolaylaştıracak çalışmalara devam ediyor. Google’ın tasarladığı, kullanıcıları dinleyerek, akıllı reklam gibi uygulamaları ona göre yöneten asistan uygulamasının şaşkınlığını henüz atamamışken bir gelişme de IBM’den geldi. Firma, kullanıcıları gizlice takip eden, yapay zekaya sahip “süper zeki virüs” tasarlamayı başardı. Bilgisayarınızda adeta casusluk yapacak olan bu yazılım sayesinde en çok konuştuğunuz konular artık reklam olarak karşınıza çıkacak.

Çalışma prensibi bakımından virüs olarak adlandırılan yazılım, isim olarak korkutucu görünse de aradığınızı bulmanızda en yakın dostunuz olacak. DeepLocker, yalnızca sesinizi dinleyerek aklınızdakini parmaklarınızın ucuna getirecek. Ses kaydınızı kullanarak üzerinde en çok konuştuğunuz konuları tespit eden yazılım, buna göre karşınıza çıkacak reklamlarda oynamalar yapabiliyor.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?