parallax

Ecosia: Her Aramada Afrika’da Bir Ağaç Dikiyor!

Yaklaşık 4,5 milyon kullanıcısı olan arama motoru Ecosia’yı kullanarak, siz de bir tıkla dünyanın herhangi bir yerine bir ağaç dikebilirsiniz. 2020 yılına kadar 1 milyar ağaç dikme hedefi olan Ecosia ekibi, bu hayalini kullanıcılarının desteği ile gerçekleştirmeye her gün bir adım daha yaklaşıyor.

2009 yılından bu yana geliştirilmekte olan “Ecosia”,  aslında tıpkı Google ve Yandex gibi bir arama motoru; yani yabancı olduğumuz bir kavram değil. Fakat, bu arama motorunu diğerlerinden ayıran farklı bir özelliği mevcut.

Ecosia’yı kullanarak, sitede yaptığınız her  arama için dünya üzerinde bir ağacın dikilmesine katkınız oluyor. Dahası yapılan her aramada, önünüze çıkan reklamların gösterilmesiyle elde  edilen gelirin yüzde 80’i  Afrika’daki ağaç dikim projelerine  gidiyor.

Ecosia, sözkonusu uygulaması ile bir ağaç için gerekli olan 30 kuruşu kazanmaya devam ederken; ortakları olan WeForest ise, bu ağaçların dikimlerini gerçekleştiriyor.  Berlin’de bulunan Ecosia yaratıcıları, bağış makbuzlarını siteleri üzerinden düzenli olarak paylaşarak da şeffaf bir duruş sergiliyor.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?