parallax

Emojilerin Gücü Adına!

Duyguları takipçilere anlatmakta bir vazgeçilmez hale gelen emojiler, kurumsal iletişimde de önemli potansiyele sahip. CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer’in de belirttiği gibi, emojiler insanların sevinçlerini, üzüntülerini, kızgınlıklarını, şaşkınlıklarını dile getirmede büyük kolaylık sağlıyor. Yaratılan bu samimiyet ile dünyada birçok firma, müşterisiyle arasındaki bağı kuvvetlendirmek için ilişkilerinde emojileri kullanmaya başladı bile.
Günün ortalama dokuz saati bilgisayar ve telefon başında geçiriyoruz. Bu sürenin en az iki saati ise sosyal medyada ve bu da emojilerin öne çıkmasını sağlıyor. Yapılan araştırmalara göre, emoji kullanımı bir yılda dünya genelinde yüzde 775 artış gösterdi. 2016 yılında ise her ay yüzde 20 artış sergiledi. Dünyada 10 şirketten altısının sosyal medya paylaşımlarında emoji kullandığının açıklandığı araştırmayı örnek gösteren Ramazan Becer, şu detayları paylaştı:
“Bazı şirketler yenilikleri iyi tanıyor ve ona ayak uydurmakta zorluk çekmiyorlar. Hatta markalar, sosyal medyalarında belirli emojileri kullanarak hedef kitlesini bile belirleyebiliyor. Türkiye’de ise durum biraz farklı. Türkiye’de şirketler sosyal medya tarzını hala tam çözmüş değil. Emojilere, yani eğlenceye yer vermeyi tercih etmiyor, daha geleneksel tarzda, kurumsal kimliklerinin dışına çıkmadan müşteriyle resmi bir iletişim kuruyorlar. Oysa markalar, artık her stratejiyi öncelikle sosyal mecrayı düşünerek uygulamalı. Zamanla Türkiye de bu duruma alışacak.”

http://www.bthaber.com/bilisim-dunyasi/emojilerin-gucu-adina%E2%80%A6/1/18839

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?