parallax

Facebook iki milyar üyeyi yakalamak üzere

Facebook iki milyar üyeyi yakalamak üzere

Dünyanın en büyük sosyal medya ağı Facebook, üye sayısını 1.94 milyar olarak açıkladı. Facebook yakın zamanda üye sayısını iki milyarın üstüne çıkarmayı planlıyor.

Facebook, dünyanın en büyük sosyal ağı konumunda olmanın keyfini sürmeye devam ediyor. Şu an 1.94 milyar üyeye sayısına ulaşan Facebook, yakın bir zamanda bu sayıyı iki milyarın üstüne çıkarmayı hedefliyor. Firma yetkilileri kullanıcı hedeflerine ulaşacaklarını belirtirken bunun için internet yetersizliği yaşayan Afrika ve Hindistan gibi bölgelere internet götürmeye devam edeceğe benziyor.

Ekonomik açıdan da başarılı bir dönem geçiren Facebook, mobil reklam sayesinde de reklam gelirlerini yüzde 49 arttırdı. Şirket 2017’in 2. çeyreğinde sayfasında kullanacağı yeni bir reklam alanı kalmamasından dolayı reklam gelirlerinde azalma bekliyor

Facebook yetkilileri, Instagram ve video reklamlarda da beklenenin üstünde bir büyüme gerçekleştirdiklerini açıkladı. Facebook, her ne kadar Instagram uygulamasının rakamlarını kamuoyuna yayınlamamışsa da finans kuruluşları bu rakamların iki kata yakın yakın olduğunu belirtiyor.

Facebook, üye sayısı ve büyüme bakımından rakiplerine oranla açık ara bir fark sergilediği görülebiliyor.

Facebook’u günlük 1.28 milyar insan kullanmakta.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?