parallax

Facebook, “Portal” İle Sohbetlerinize Boyut Katacak!

Facebook, “Portal” İle Sohbetlerinize Boyut Katacak!

Facebook’un uzun süredir merakla beklenen akıllı video sohbet cihazı “Portal” çok yakında piyasaya sürülecek. Üretim çalışmalarına 2017 yılında “Aloha” kod adıyla başlanan Portal, ilk olarak ocak ayında gündeme gelmişti. Facebook’un donanım laboratuvarı Building 8’in ilk ürünü olmasıyla dikkat çeken Portal, akıllı asistan projesi M’in kapanmasıyla birlikte sanal asistan işinden tamamen vazgeçen şirketin video sohbet aracı olarak yaratıldı.

İki farklı boyutta piyasaya sürüleceği belirtilen Portal’ın küçük boyu 300 dolardan satışa sunulurken, büyük boyun fiyatı ise 400 dolar olarak belirlendi.

Yapay Zekaya Sahip Kamera Teknolojisi!

Donanımı ve çalışma prensibi ile Amazon’un akıllı video cihazı Echo Show’a benzetilen Portal’da yapay zekaya sahip bir kamera bulunacak. Portal, bu sayede görüş alanındaki insanları tanıyarak onları hareket halindeyken takip edebilecek. Kameranın ayrıca bir gizlilik kapağı bulunduğunu ve bunun istendiğinde aktif edildiğini de belirtelim. Fonksiyonları bununla da sınırlı kalmayan Portal, Amazon’un akıllı asistanı Alexa’yı da destekleyerek kullanıcıların müzik dinlemelerine, video oynatabilmelerine ve haber okuyabilmelerine de olanak sağlıyor.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?