Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Facebook, Türk Kullanıcılarını Korumak İçin Çalışma Başlatıyor!

kilit facebook logosu

Facebook yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, Türkiye’deki tüketicilerin sahte banka reklamlarına karşı korunmaları için harekete geçiyor. Facebook, bu çalışma ile tüketicilerin farkındalığını arttırmayı amaçladığını belirtti.  

Facebook, “Phishing” adı verilen ve insanları dolandırmayı amaçlayan sahte reklamlara karşı bilinç oluşturmak için kampanya başlatıyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Facebook Türkiye Kamu Politikaları Yöneticisi Çağatay Pekyörür, “Türkiye’deki insanların Facebook’taki bilgilerini güvende tutmak bizim en önemli önceliğimiz. Bunun için sadece en iyi teknolojiyi kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda Tüketici Farkındalığı Kampanyası gibi girişimlerle insanlara kendi bilgilerini korumayı öğrenme konusunda rehberlik etmeyi de amaçlıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Tehlikeye Dikkat!

 

Phishing yönteminde gerçekte bankaya ait olmayan fakat görünürde banka reklamı, sitesi ya da uygulaması olan bir ara yüz aracılığı ile girdiğiniz kişisel bilgileriniz kötü niyetli kişilerin eline geçiyor. Facebook bu kampanyayla phishing saldırılarının önüne geçmeyi amaçlıyor. Phishing’den korunmak içinse dikkat etmeniz gerekenlerin başında güvenlik geliyor. Kart bilgilerinizi gireceğiniz yerin güvenli bir yer olduğundan emin olmalısınız. Bunun için de adres çubuğunu ve bankanızın resmi sitesinde olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Ayrıca kişisel bilgileriniz, e-posta, SMS veya ileti ile istendiğinde de şüphelenmenizde fayda var.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form