parallax

Facebook’un Sohbet Özelliği Geri mi Dönüyor?

Sohbet özelliğini bundan 5 yıl önce mobil uygulamasından kaldıran Facebook, kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Messeger’ı ayrı bir uygulama olarak konumlandıran sosyal medya devi, uygulamayı yıllar içinde reklam araçları ve anlık oyunlar gibi özelliklerle de donatmıştı. Son alınan haberler ise Facebook kullanıcılarını sevindirecek cinsten. Son gelişmelere göre Messenger, Facebook’un ana uygulamasında yerini yeniden almaya hazırlanıyor.

 

Şimdilik Test Aşamasında

Sosyal medya uygulamalarındaki gizli özellikleri keşfetmesiyle ünlenen Jane Manchun Wong, test aşamasındaki bir özelliği ortaya çıkararak, Facebook’un uygulamaya sohbet özelliklerini yeniden ekleyeceğini belirtti. Wong’un bulgularına göre bu sohbet özelliği Messenger gibi geniş fonksiyonlara sahip değil. Facebook uygulamasına yerleştirilen sohbet özelliğinde göre, Messenger’da aktif olan fotoğraf paylaşımı ve ifadeler sohbette kullanılamıyor.

 

Facebook’tan Açıklama!

Facebook ise test aşamasındaki yeni özellikle alakalı şunları açıkladı:

 

“Facebook uygulamasındaki kişiler için mesajlaşma deneyimini iyileştirmenin yollarını test ediyoruz. Messenger, ayda bir milyardan fazla kullanıcının en çok değer verdikleri insanlarla ve işletmelerle bağlantı kurmak için tercih ettiği,  zengin özelliklere sahip, bağımsız bir ileti uygulaması olmaya devam ediyor. Şu anda ek olarak paylaşacağımız her hangi bir detay yok.”

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?