parallax

Facebook Video Arama Özelliğini Başlattı!

Hiçbir zaman gündemin gerisinde kalmayan, birçoğumuzun ilk göz ağrısı Facebook’ta artık video arama özelliği mevcut. Daha önce Facebook üzerindeki bir videoyu, arkadaşımıza izletmek oldukça zor oluyordu. Bu konudaki en büyük engel, kullanıcıların zaman tünellerinde sadece arkadaşlarının veya takip ettiği sayfaların yüklemiş olduğu videoları görmesiydi. Ancak artık diğer video izleme/paylaşma platformlarında olduğu gibi kullanıcılar video paylaşabilecek, izleyebilecek ve haber akışında takip edebilecekler ve sadece birkaç kelime ile istenilen videoya erişim sağlayabilecekler. Bu aramalar, daha önceden kaydedilmiş videoları ya da Facebook Live videoları da kapsayacak.
Diğer bir haber ise Facebook’ta Trend Topic ( #TT) bölümünde Facebook’un canlı yayın videolarına da yer verecek olması. Bu alandan Facebook’ta canlı olarak yayınlanan videolara ulaşmak oldukça kolay olacak. Bu sayede Facebook hem Youtube hem Periscope gibi platformları tek bir adreste birleştirmiş oluyor.
Son olarak Facebook, Messenger için de yenilikler getirdiğini açıkladı. Kullanıcılar, bağlantılarını Online olarak her yerde paylaşabilecek ve bu sayede anında sohbet başlatabilecek. Facebook bu araçlar ile insanların Messenger’da arkadaşlarını bulmasını ve işletmelerle iletişime geçmesini kolaylaştırıyor. Bu da bize Whatsapp’in Web üzerinde kullanılabilir olmasını hatırlatıyor.
Kısaca Facebook, gündemdeki uygulamaları tek bir çatı altında toplamaya çalışıyor diyebiliriz. Diğer bir değişle, Facebook’un amacı, kullanıcıların tüm özellikleri Facebook’ta bulması ve burada daha fazla zaman geçirmesi.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?