parallax

Facebook Videolarına Reklam Geliyor

Facebook Videolarına Reklam Geliyor

Facebook, geçmişe nazaran daha fazla önem vermeye başladığı video içeriklere teşvik amaçlı yeni bir yapılanmaya girmeye hazırlanıyor. Özellikle yayıncıların işine yarayacak bu yeni yapılanmada yayıncıların videolarına reklam alarak kazanç sağlamaları amaçlanıyor. Kısacası videolara reklam alma dönemi yakında hayatımıza girecek gibi.

Facebook beğenme ve gönderme

Youtube’un yıllardır sürdüğü yayıncıların para kazanmalarını sağlayan sisteme benzer bir yapı Facebook’ta da olacak. Yayıncılar, yükledikleri videolardan Youtube’da olduğu gibi gelirin %55’ini alacak. Fakat Youtube ile ayrılan bazı noktalar elbette mevcut. Youtube’da videoların hemen başına konabilen reklamlar Facebook’ta konamayacak. Facebook’taki modelde videonun minimum 20 saniye izlenmiş olması gerekiyor. Ayrıca video uzunluğu olarak 90 saniyeden daha kısa videolara reklam verilmeyecek. Bu sayede izlenebilir bir içeriğe reklam alma durumu Facebook üzerinde oluşmuş olacak.

Facebook Başkan Yardımcısı Dan Rose tarafından da duyurulan video içeriklere reklam verilmesi sistemi yakın bir zamanda hayatımıza gireceğini belirtmeliyiz.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?