parallax

Giyilebilir Teknolojide Çıta, Focals İle Yükseldi!

Giyilebilir teknoloji dünyasını ele geçiren telefon ve saat ikilisi halen en çok tercih edilen ürünler olsa da, akıllı gözlüklerin de yıldızı parlamaya başladı. Geniş kitlelere hitap etme konusunda kendini geliştirmeye devam eden şirketler, insanların günlük hayatına teknolojik gözlüğü de dahil etmek için adımlarını sürdürüyor. Akıllı gözlük teknolojisinde loGoogle Glass ve Snap’in Spectacles‘ı akla gelen ilk ürünler olsa da North tarafından geliştirilen Focals, işin içine artırılmış gerçekliği katarak farklı bir yaklaşım yakaladı. Peki, Focals neler yapabiliyor?

Sıradan Görünüm, Yüksek Teknoloji

Dışarıdan bakıldığında sıradan bir gözlük imajı çizen Focals, takan kişiye bildirimlerini ve mesajlarını gösterirken aynı zamanda telefonunu da kontrol etme olanağı sağlıyor. Focals, Bluetooth ile telefona bağlanarak Uber çağırma, yol tarifi, takvim ve hava durumu raporu gibi temel bilgileri sunabiliyor. “Gerektiği kadar teknoloji” mottosuyla yola çıkan ürün, sağ lens üzerinde 15 derecelik görüş alanı ve 300*300 pixel büyüklüğündeki bir alan üzerinden bilgi akışı sağlıyor. Lens üzerindeki ekran, ayarlardan kontrol edilerek yeterli görülen süre kadar aktif kalabiliyor.

Dokunmadan Kontrol!

Piyasa fiyatı 999 dolar olarak belirlenen Focals, satın alındığında dokunmatik alana sahip akıllı bir yüzükle birlikte geliyor. Plastikten üretilen yüzük, tasarım olarak üst sınıf bir ürün değil; fakat Focals’ı temas etmeden kullanabilmek için ihtiyacınız olacak. Şu anda ön sipariş döneminde olan Focals’ın kişiye özel olarak üretilebildiğini de ekleyelim.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?