parallax

Google Aramalarına “Hikayeler” Özelliği Geliyor!

google story
Paylaş :

Snapchat ile birlikte hayatımıza girdikten sonra hızla yayılan “Hikayeler” çok yakında Google’da da karşımıza çıkacak. Hayata geçireceği yeni özellikleri, Future of Search (Aramanın Geleceği) etkinliğinde açıklayan Google, kapsamlı fonksiyonlara sahip genişletilmiş arama seçenekleri ile şaşırtmaya devam ediyor. İşte Google’ın yakın gelecekte sunacağı arama özelliklerinden bazıları:

Google Discover:

Bu özellik ile Google ana sayfası biraz kalabalıklaşacak. Her kullanıcının ortalama 8 aramasından 1’ini ilerleyen zamanlarda tekrarladığını göz önüne alan şirket, Discover (Keşfet) bölümünde kullanıcıların en çok merak ettikleri konuyu, onlar aramadan getirecek.

Arama Geçmişine Kolay Erişim: 

Bu özellik sayesinde Google’da aradığınız içeriklere daha sonra tekrar ulaşmak çok kolay olacak. “Son aktiviteler” adı altında sunulacak yeni fonksiyon sayesinde, tıkladığınız bağlantılar sonuç listesinin en tepesinde yer alacak ve özel kart ile karşınıza çıkacak.

Koleksiyonlar:

Google bu özelliği ile arama sonuçlarını, daha sonra okumanız için kartlar şeklinde kaydetmenizi sağlayacak.

Şaşırtan Özellik: Hikayeler

Fonksiyonları arasına Snapchat’ten aşina olduğumuz ve yapay zeka kullandığı “Hikayeler” özelliğini de ekleyen Google, arama sonuçlarında haberlerden, ünlülerden, çok okunan makaleler ve çok tıklanan görsellerden ürettiği kişilere özgü seçkileri gösterecek.

Avatar
Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM