parallax

Google Fotoğraflar’a, Beğeni Ve Favori Özelliği Geldi!

Paylaş :

Gün geçmiyor ki, hayatımızdaki birçok dijital uygulamaya güncelleme gelmesin. Özellikle cep telefonları ile olan bağımız-bağımlılığımız-alışkanlığımız, vücudumuzun diğer organları kadar önemli hale geldi. Eee tabi; durum böyle olunca da telefon, tablet, laptop ve masa üstü bilgisayar uygulamaları da hayatımızda daha önemli bir yer tutmaya başladı. Oturduğumuz evler akıllı olur da, kullandığımız teknolojik cihazlar son sürüm güncellemesi almaz olur mu hiç. Hem de her uygulamaya, her gün yeni bir güncelleme gelecek kadar dijital trafik yoğun.

Güncellenen uygulamalardan bir de Google Fotoğraflar. Uygulama, aktif edilen yeni özellikler sayesinde daha fazla popüler kullanıma sahip olacağa benziyor. Özellikle Android kullanıcıları tarafından, neredeyse telefon alındığı anda itibaren Google Fotoğraflar uygulamasını otomatik olarak kullanmaya başlıyor. Aslında vasat diye nitelendirilecek bu uygulama, bugüne kadar kullanıcılarına ayrıcalıklı bir uygulama olduğunu düşündürecek pek kayda değer bir özelliğe sahip değildi.

Oysa yeni gelen güncelleme ile birlikte uygulama yeni bir karaktere kavuştu. Güncelleme sayesinde; yıldız şeklinde kullanılacak olan “favoriler” özelliği, aynı zamanda “sık kullanılanlar” olarak da kullanılabilecek. Uygulamada dolaşırken istediğiniz bir fotoğraf için sağ üst köşede bulunan yıldıza tıkladığınızda otomatik biçimde “favoriler” klasörü oluşturulacak.

Uygulamanın favori yani yıldız butonu ise, yalnızca kendi kütüphanenizdeki fotoğraflar için aktif olacak. Google Fotoğraflar için yapılan yenilikler arasında farklı uygulama biçimleri de yer alacak. Hemen belirtelim, bu özelliklerin birçoğu Apple ve Google Picasa ile pek çok fotoğraf hizmeti tarafından sunuluyor.

Fotoğraflar için gelen bir diğer özellik ise kalp butonuna sahip, yani  “beğeni” özelliği. Ancak diğer sosyal mecralar olduğu gibi kullanım alanına sahip olmayacak. Bu güncelleme yalnızca, ailenizin ya da arkadaşlarının sizinle paylaştığı fotoğraflar için kullanılabilecek. Mesela, beğeni özelliğiyle paylaşılan bir albümü beğenebilirsiniz. Ancak, sizinle paylaşılmayan fotoğraf veya albümleri beğenme şansınız bulunmuyor.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?