Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Google Geliştiriciler Konferansı’nda Açıklanan Gelişmeler

Google, Facebook, Apple, Microsoft gibi markaların en heyecanlı olduğu, en özenle hazırlandıkları günler geliştiriler konferansları olsa gerek. Facebook, Messenger geliştirmesini açıklamıştı, Microsoft ise HoloLens’i. Google’ın ise I/O isimli konferansında umut verdiği bir çok projesine dair yeni planlar duyuracağı bekleniyordu. Android, Chrome, Youtube gibi markalarının yanında Google[x] gibi yan projeleri de var sonuçta Google’ın.

I/O etkinliğinin ana ve açılış oturumu 2 saatten uzun sürdü ve Android Pay, IoT platformları için Brillo, Weave, Google Photos, Android One, Cardcoard 2.0, Android M, Android Wear, OK Google, düşük bağlantılar için Chrome / Youtube / Maps optimizasyonu ve çevrimdışı destek, Google Play Family ve geliştiricileri yakından ilgilendiren bir çok yeni detayı barındıran bir oturum gerçekleşti. Oturumdan son kullanıcının hayatını değiştiren ve öne çıkan gelişmeleri derledik.

Apple ve Samsung’un dijital ödeme sistemine karşılık olarak geliştirdiği Android Pay; Visa, Master Card, American Express gibi ana akım ödeme sistemlerini güvenli işlem desteğiyle sunuyor. Dijital satın alma işlemleri için sanal kart yaratıp onun üzerinden işlem yapan servis kredi kartını para transferine dahil etmediği için güvenlik konusunda önemli bir adım atıyor.

Açık platform olarak sunulan ve API, kaynak desteği veren Android Pay, geliştiricilerin hayal gücüyle yeni kullanım alanlarını keşfetmeyi bekliyor. Perakende ve uygulama içi olmak üzere birçok büyük markayla anlaşma sağlayan servis Android kullanıcılarına geleceğin dijital ödeme sistemini ulaştırıyor.

Kaynak:Bigumigu

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form