parallax

Google, mobilde otel ve uçuş aramaları için gezinmeyi geliştiriyor

Google, mobilde otel ve uçuş aramaları için gezinmeyi geliştiriyor

Seyahat planlaması yapanlar için Google, mobil cihazlarda aramayı daha kolay hale getirmeyi hedefliyor. Kullanıcıların otel, uçuş ve gezi detayları arasında geçiş yapmalarını sağlayan yeni sekmeler yaymaya başlıyor.

7 Şubat 2018 tarihinden itibaren, Google’ın mobil seyahat arama deneyiminde yeni özellikler devreye girmeye başlayacak. Duyuruya göre, geliştirilen güncellemeler; daha iyi fiyat filtreleme seçenekleri, kolaylıkla bulunabilirlik ve otel konaklamaları için doğrudan Google’da rezervasyon yapma olanağı sunuyor. Google, otel arama özelliklerine ek olarak, otel ve uçuş bilgileri arasında daha iyi bir gezinti deneyimi sunmak istiyor.

Google’ın seyahat ürünleri yönetimi direktörü Eric Zimmerman, “Google Flights’ta bir uçuş aramanız durumunda, sayfanın üst kısmındaki ‘Oteller’ butonuna tıklayabilirsiniz. Seçtiğiniz tarihler için varış şehirinizdeki otel kullanılabilirliğini ve fiyatlarını kontrol etmek için kolayca üzerine tıklamanıza izin veriyor.” dedi.

Bu özellik her iki yönde de işe yarar. Bu nedenle bir otel arıyorsanız, fiyatlandırma seçenekleri için “Uçuşlar” sekmesine erişebilirsiniz. Belirli bir yer hakkında bilgi edinmek isterseniz veya orada yapılacak işleri ararken aynı seçenekler görünür. Diyelim ki, Sydney’ye bir gezi araması yapıyorsunuz. Hedefi keşfederken mevcut otellere veya uçuşlara göz atmak için artık kolayca tıklayabileceksiniz.

Google ayrıca, “Keşfet” sekmesinden, seyahat hedefi fikirlerinin genişletilmiş bir listesini ve kullanıcının gmail hesabında ekli olan yaklaşan seyahatler için bir bakışta bilgi görüntüleyen bir “Geziler” sekmesini ekliyor.

SEO Manager

Mahmut ER

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?