Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Google Plus, Güvenlik Açığından Dolayı Kapanıyor!

Google Plus, Güvenlik Açığından Dolayı Kapanıyor!

Google, sistem açığı sonucu kullanıcı bilgilerinin belli bir süreliğine korunmasız hale gelmesi nedeniyle Google Plus’ı kapatma kararı aldı. Google, yaptığı açıklamada yazılım sisteminde yaşanan bir açıktan dolayı, kullanıcıların özel bilgilerinin dışarıdan erişime karşı korunmasız hale geldiğini ve bu durumdan 500 bin kullanıcının etkilendiğini duyurdu.

En Fazla 5 Saniye Vakit Geçiriliyor

Şirket içi bir yazışmaya dayanan Wall Street Journal gazetesi, Google’ın bu durumdan bu yılın Mart ayında haberdar olduğunu ancak bunu kamuoyuna açıklamadığını yazdı. Google ise yaptığı açıklamada, bu olayın kamuoyuna açıklamayı gerektirecek kadar ciddi olmadığını, kapatma kararını platformun yeterli kullanıcıya ulaşamadığı ve kullanıcıların yeterli etkileşime girmesini sağlayamadığından dolayı aldığını duyurdu. Google, kapanma kararı açıklamasında Google+ kullanıcılarının yüzde 90’ının uygulamada ortalama 5 saniye vakit geçirdiğini belirtti.

Hisseler de Düştü

Kullanıcıların Google ve Gmail hesaplarına entegre edilerek aktif hale getirilen Google+’da 2 milyarı aşkın kullanıcının profili bulunuyordu. Kapanış açıklamasının ardından Google’ın çatı şirketi Alphabet’in ABD borsalarında işlem gören hisseleri yüzde 1’e yakın düşüş yaşadı.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form