parallax

Hava Ulaşımının Geleceği: Dijital Pencereli Uçaklar!

hava ulasiminin gelecegi dijital pencereli ucaklar
Paylaş :

Emirates Havayolları’nın üzerinde çalıştığı penceresiz uçak tasarımı, yolcuların gerçekten bir manzara izliyormuş hissine kapılacağı dijital ekranlara sahip olacak.

Uçak bileti alırken pamuk şekeri görünümündeki bulutları izlemek ve ferah bir yolculuk geçirmek için herkesin ilk tercihi pencere kenarları oluyor. Yolcularının “Nerede oturacağı” konusunda Emirates Havayolları firmasının bir fikri var. Penceresiz bir uçak tasarımı üzerinde çalıştığını duyuran Emirates, pencere yerine geliştirdiği başka seçenekleri ile şaşırtacağa benziyor.

360 Derece Panoramik Manzara

Penceresiz uçak, akıllarda kasvetli bir görüntü oluşturuyor; fakat “fiber optik” diyebileceğimiz manzara görüntülerinin yer alacağı bu uçaklarda, yolcular gerçekten manzara izliyormuş hissine kapılacak. Cam tavanlı arabalar varken uçaklar neden cam tavanlı olmasın? Sorusunu Emirates de düşünmüş olacak ki, bu yeni uçakların tavanlarının da cam olması gündeme gelmiş durumda.

Üst tarafı tamamen camla kaplı olacak bu uçakta yolculuk ederken dışarısı tamamen görülebilecek. Tasarımda sadece cam tavan değil, uçağın dışına konulan birçok kamera ve dijital pencereler aracılığı ile pencere kısmında oluşan görüntüleri de izlemek mümkün olacak. Dijital pencerelerle kastedilen, pencere yerine dijital ekranlar yerleştirilerek bu sayede yolcuların 360 derece panoramik görüntüler eşliğinde yolculuk edebilmesi. Hayal etmesi şimdilik zor olsa da, geleceğin tasarımı olarak görülen bu uçaklar yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor. Emirates tarafından yapılan açıklamalara göre dijital pencere teknolojisi hava ulaşımlarının geleceği olarak görülüyor.

Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?