parallax

Huawei’den Akıllı Şehirlerin Temelini Oluşturacak Platform!

Tüm dünyada şehirleri ‘akıllı’ hale getirebilmek için çalışan Huawei, bu anlamda otorite olabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Firma, son olarak akıllı şehirlerin kontrolünü ve geliştirilmesini sağlayacak yeni bir platform geliştirerek kullanıma sundu.

Nesnelerin interneti, yapay zeka ve akıllı şehirler gibi teknolojiler hayatımızda pek çok şeyi değiştirecek. Teknoloji devleri arasında yer alan Huawei ise özellikle kentlerin güvenlik, trafik ve temizlik gibi genel sorunlarına çözüm olacağı düşünülen akıllı şehirler için en çok çalışan şirketlerden biri. Tüm dünyada akıllı şehirleri yaygınlaştırarak bu alanda bir numara olmayı hedefleyen firma, ‘Akıllı Eğitim’, ‘Güvenli Şehir’, ‘Akıllı Sağlık Hizmeti’ ve ‘Akıllı Taşımacılık’ gibi pek çok farklı başlıkta çözümlere sahip.

Trafik ve Çevre Kirliliğine Anlık Müdahale

Akıllı şehirlerin geliştirilmesini ve kontrolünü sağlayacak yeni bir platform oluşturarak kullanıma sunan Huawei’nin bu yeni platformunda, şehirlerin yönetici kadroları, hükümetler ve kurumlar; akıllı şehirlerin geliştirilmesi, gerekli testlerin gerçekleştirilmesi ve dağıtılması gibi çalışmaları gerçekleştirebilecek.

Geleceğe yönelik modellemeler yapmak için yapay zekayı kullanacak olan platformda oluşturulan gerçek zamanlı ve 3 boyutlu haritalar sayesinde şehirlerin anlık trafik ve çevre kirliliği durumları kontrol edilebilecek. Bunun yanında sistem, geçmiş bilgiler sayesinde eğilimleri analiz ederek potansiyel sorunlar ve konular hakkında bilgi verebilecek.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?