parallax

Instagram’da Rezervasyon Dönemi Başlıyor!

Instagram’da Rezervasyon Dönemi Başlıyor!

600 milyon kullanıcıya sahip Instagram, kullanıcılarına oldukça farklı özellikler sunmaya devam ediyor. 8 milyon işletme, Instagram’ın “işletme profili” ile kitlesine kolayca ulaşabiliyor. Geçtiğimiz bir ay boyunca 120 milyon kişinin işletmelerle direkt olarak iletişime geçtiğini açıklayan Instagram; reklam gelirlerinden aldığı payı arttırmak istediğini ve kullanıcılarına sunacağı yeni özellik sayesinde bu amaca ulaşacağını belirtti.

Instagram sayfa

Instagram kullanıcılarına sunmaya hazırladığı yeni özelliklerden birinin, işletme profillerine eklenecek olan “Rezervasyon” sekmesi olacağının müjdesini verdi. Rezervasyon özelliği ile kullanıcılar, ilgilendikleri işletmenin Instagram profili üzerinden randevu oluşturabilecek ya da rezervasyon yapabilecekler. Rezervasyon butonuna bastıktan sonra; önce hizmet, sonra fiyat, daha sonrasında ise tarih ve saat seçimi yapılarak bu işlemi tamamlamanın oldukça pratik hale gelmesi planlanıyor. Bu özelliğin ileriki günlerde daha da geliştirilerek; Instagram üzerinden şirket ve işletme profillerine puan verme olanağının sağlanması planlanıyor. Böylece diğer kişiler de oylamalar sayesinde, rezervasyon öncesinde fikir edinebilecek.

Bu yeni özellikle birlikte şirketlerin daha fazla reklam vermesi ve reklam konusundaki hedeflerine ulaşması mümkün olacak.

F. Deniz Polat

Sosyal Medya Uzmanı

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?