parallax

Instagram Hikayelerine İstatistik ve Reklam Özelliği Geldi

Instagram Hikayelerine İstatistik ve Reklam Özelliği Geldi

Instagram, Hikayeler özelliğini duyurduğu günden bu yana popülaritesi gittikçe artıyor. Günlük ortalama 150 milyon kişinin kullandığı Hikayeler özelliğine daha iyi etkileşim kurmak ve Hikayelerin performansını ölçmek amacıyla istatistik alanı ile reklam özelliği eklenmiş durumda.İstatistik ve Reklam Özelliği

Instagram’ın Marka Geliştirme Başkanı Amy Cole yaptığı açıklamada şunları söyledi:”Instagram topluluğu, Instagram Hikâyelerini büyük bir yaratıcılıkla kucakladı ve bugün günde 150 milyonun üzerinde insan Instagram Hikâyelerini kullanıyor. Son beş aydır insanların gerçekten işletmelerin hikâyeleriyle ilgilendiğini gözlemledik; öyle ki, en fazla izlenen hikâyelerin üçte biri, işletmelerin hikâyelerinden oluşuyor. Bugünden itibaren işletmeler Instagram Hikâyelerinde reklamları kullanarak global kitleyle, insanların sevdiğini bildiğimiz kapsayıcı deneyimi kullanarak iletişim kurabilecek. Önümüzdeki aylarda Türkiye’deki işletmelerin bu yeni formata nasıl tepki vereceğini görmek için heyecanlanıyoruz.”

Instagram’da işletmeler açısından bakıldığında yaklaşık %70’lik bir kısım Hikayeler özelliğini kullanıyor. Hikayelerin %70’lik kısmı ise sesli bir şekilde izlenirken %25’lik kısımsa Boomerang videolarından oluşuyor.

Hikaye İstatistiklerine baktığımızda işletmeler yayınladıkları hikayelerinin etkileşimini ve erişimini görebiliyor. Ayrıca hikayeleri için yanıtlama ve görüntüleme olanakları oluyor. Bu verilerle beraber hedef kitlelerini tanıyarak daha uygun içerik üretme imkanı oluyor.

Hikaye Reklamlarında ise işletmeler Hedefleme, erişim ve ölçümleme gibi imkanlarla takipçilerine daha uygun içerikler üretebilecek. Hikayelerin sesli olarak daha fazla izlendiği bir istatistiği paylaşan Instagram, tam ekranlı hikayelerin insanların daha fazla tercih ettiğini belirtiyor.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?