parallax

Instagram reklamları devreye aldı!

Instagram gibi büyük bir sosyal ağın en önemli özelliği de elbette kullanıcı deneyimini bozmadan, kullanıcılara rahatsızlık vermeden reklam gösterimi sağlamaktı. Çünkü bu öylesine kritik ki, kullanıcılarını kaybetmeye başladığı an Instagram bu reklam işinden karlılık bir yana, zararla bile çıkabilirdi. 2014 yılı Instagram için farklı reklamverenlerle farklı tipteki reklam modellerini denediği bir yıl olarak tarihe geçti.

Instagram şimdilik yeni reklam modelleri de deniyor gibi görünüyor. Instagram blogu üzerinden duyurulan yeni reklam modeli, ilk kez kullanıcıların Instagram uygulamasındayken dış bağlantıya gitmesine izin verecek. Instagram yapısı gereği, gerek bünyesindeki linkler gerek butonlarla hiçbir şekilde dış bağlantı vermemesiyle biliniyordu. Şimdi dış bağlantıyı bir reklam modeli olarak uygulayacak Instagram’ın reklamverenleri, kullanıcıları web sitelerine yönlendirebiliyor olacak.

Instagram’ın Carousel reklam modeli adını verdiği reklamlarda sponsorlu olarak Instagram feed’inize düşen marka, farklı görselleri galeri gibi size gösteriyor ve slide yaparak siz de bu fotoğraflar içinde gezebiliyorsunuz. Bununla birlikte son görselde gelen buton ise dış bağlantıya gitmenize olanak tanıyor. Şu anda limitli bir kullanıcıya test amaçlı göstermeye başlanan bu yeni reklam modeliyle ilgili Instagram’ın yayınladığı videoyu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?