Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Instagram Sahte Kullanıcıların Üyeliğini İptal Edecek!

Instagram Sahte Kullanıcıların Üyeliğini İptal Edecek!

Sosyal medya devi Instagram’ın, katılım metriklerini şişirmek ve takipçi sayısını yükseltmek için üçüncü parti uygulamalarından yararlanan kullanıcılara kötü bir haberi var. Platform bu hesapları fark ettiğinde kaldıracak ve bu hesaplarla ilişki halinde olan gerçek kullanıcıları da uyaracak.

Instagram, yakın zamanda yaptığı açıklamada politikalarına uymayan hesap ve kullanıcılara yönelik yeni bir çalışma başlatacağını belirtti. Açıklamada özgün olmayan beğeni, takip ve yorumlar üreten üçüncü taraf uygulamalarının Instagram’ın topluluk kurallarını ve kullanım şartlarını ihlal ettiği vurgulandı. Buna göre şirket, bu uygulamaları kullandığı tespit edilen kullanıcı hesaplarından sahte takipçilerin yanı sıra beğeni ve yorumları da temizleyecek. Bu sahte hesaplarla ilişkili gerçek kullanıcıları ise uyaracak ve parolalarını değiştirmelerini isteyecek.

 

Haksız Rekabetin Önüne Geçilecek!

 

Birçok şirket ve Instagram kullanıcısı, Like for Instagram, Skweezer, Incentafan, Turbo Mr. Insta ve Boostgram gibi takipçi sayısının hızla artmasını vaat eden uygulamaları kullanıyor. Özellikle sosyal medyayı kullanarak iş yapan şirketler için beğeni, yorum ve görüntülenme sayıları oldukça önem taşıyor. Üçüncü parti uygulamalarının yarattığı haksız rekabetin önüne geçmek isteyen Instagram ise bunun için kolları sıvamış durumda. Instagram bu hesapları fark ettiği anda onlara dair her şeyi platformdan silecek, bu hesaplarla alakası olan gerçek kullanıcıları ise uyararak onlardan parola değişikliği yapmalarını isteyecek.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form