Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Kurumsal SEO Danışmanlığı Nedir?

Yayında olan tüm web sitelerinin amacı, site içeriği ne olursa olsun, daha geniş kitlelere, daha fazla ziyaretçi sayısına ulaşmaktır. Daha fazla ziyaretçi sayısı e-ticaret siteleri için daha fazla satış anlamına gelirken, video siteleri için daha fazla reklam geliri demektir. Ancak, daha geniş kitlelere ulaşmak kurumsal siteler için çok daha önemlidir. Çünkü, marka bilinirliğini artırmak bir firmanın en önemli unsurlarındandır. Bu durum kurumsal SEO Danışmanlığı için çok daha önemli hale getirmektedir.

Kurumsal SEO çalışmaları, standart SEO çalışmalarından çok daha farklıdır ve daha zorlu bir süreçtir. Çünkü, kurumsal sitelere SEO yaparken ilgili web sayfasını Google’da ya da diğer arama motorlarında ilk sayfaya çıkarmak yeterli değildir. Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarından, içeriklerin düzenlenmesine kadar bir çok işlemin Seo uzmanları kontrolünde yapılması gerekmektedir.

Kurumsal SEO yaparken dikkat edilmesi gereken iki nokta vardır. Bunlardan ilki kurumsal sitelerde çok fazla içerik bulunmayacağı ve dolayısıyla index sayısı az olacağı için site içi optimizasyonun kusursuz olmasıdır. Site içi optimizasyonu kusursuz olan kurumsal web siteleri, artık tanıtım yapılmasına hazır bir şekilde yayın hayatına devam eder. Dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise, site dışı SEO çalışmaları yapılırken dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Backlink çalışmaları, rakip analizlerinin ardından yoğun bir şekilde yapılırken özellikle sosyal medya alanında kaliteli ve web sitesini besleyecek paylaşımlar yapılmalıdır.

Seo uzmanları, kurumsal web sitelerine karşı sadece SEO danışmanlığı hizmeti vermezler. Çünkü, bu kurumsal bir web sitesi için yeterli olmayacaktır. SEO uzmanı aynı zamanda markanın online itibar yönetimini de yapmaktadır. Özetle kurumsal sitelere SEO çalışmaları yapılırken; Kurumsal bir web sitesinin dijital medya danışmanlığını da yapmaktadır.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form