parallax

Microsoft, Tüm Uygulamalarında Yapay Zeka Kullanacak!

Bilişim devi Microsoft, tüm uygulamaları için makine öğrenimini aktif hale getiriyor. Dynamics 365 AI çözümlerini bir yıl önce tanıtan şirket Dynamics 365 CRM ürünlerine yapay zekayı da dahil etti. Yeni ürünlerinin lansmanı ile birlikte portföyünü genişleten Microsoft, yapay zeka üzerine geliştirilen Lobe sistemini de geçtiğimiz haftalarda bünyesine kattığını açıklamıştı. Microsoft’un bu ürünleri “Satış, Müşteri Hizmetleri ve Pazar İstatistikleri” odaklı yönleriyle dikkat çekiyor.

Duygu Analizi İle Beklentiler Daha Anlaşılır Olacak

Satışta kullanılan yapay zeka uygulamaları, makine öğrenimi uygulamalarının en temelleri arasında yer alıyor. Microsoft’un bünyesindeki Dynamics 365 AI, satış ekiplerinin duygu analizi kullanarak beklentileri daha iyi kavramalarına yardımcı olmak için geliştirilmiş. “Pazar İstatistikleri” için tam destek sağlayacak olan Dynamics 365 AI, sosyal duyarlılık hakkında veri sunarak, kuruluşların büyük oranlarda toplumsal duyarlılığı analiz edebilmelerini ve daha sonra marka sadakatini arttırmak için bu bilgileri nasıl kullanacaklarını anlamalarını sağlıyor. Bu sayede satış görevlilerinin hangi eylemlere öncelik verip, hangilerini daha sonra yapmaları gerektiği gibi konular daha anlaşılır oluyor. Ayrıca bu özellik, yöneticilerin bireysel satıcılarını gereken eylemlere yönlendirmelerine de yardımcı olacak.

Microsoft aynı zamanda müşteri hizmetleri uygulaması ile müşteri sorunlarını anlamak için doğal dil anlayışını kullanmaya ve maliyetleri düşürmek için sanal aracılara yönelik çalışmalarına da başladı.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?