parallax

Microsoft’tan Yapay Zeka Yatırımı!

Paylaş :

Bilişimde dünyanın en ünlü ve en değerli şirketleri arasında yer alan Microsoft Corporation, yapay zekaya yatırım yaptı. Küçük bir girişim olan Lobe‘u satın aldığını resmi olarak duyuran Microsoft, Lobe için ne kadar ödediği ile ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

 

Kodlama Bilgisine Gerek Yok

Peki, yeni sahibi Microsoft olan Lobe tam olarak nedir? Lobe, kullanıcıların hiçbir şekilde kodlama beceresi olmadan, kendi imkanlarıyla çeşitli yapay zeka uygulamaları geliştirebilmesine aracılık etmek üzere tasarlanan bir sistem. Yani Lobe ile kendi yapay zekanızı geliştirirken kodlama dilini bilmenize gerek kalmıyor. El hareketlerini anlayabilme, müzik dinleme, el yazısı okuyabilme gibi uygulamalar geliştirilebilmesini sağlayan Lobe, pek çok yeteneğe sahip.

 

Yapay Zeka Geliştirmek Artık Çok Kolay!

Yapay zeka uygulamalarının sayısını artırmak amacıyla 2015 yılında kurulan Lobe ile dışarıdan oldukça karışık gözüken yapay zeka öğrenme süreçleri en basite indirgeniyor ve kullanıcılar kolay bir ara yüzle çeşitli yapay zeka uygulamalarını kendi kendilerine yapabiliyor. Artık Microsoft bünyesinde yer alan Lobe, Microsoft çatısı altında olmasına rağmen, öğrenmeyi herkes için erişilebilir ve anlaşılabilir kılmak için yaptığı çalışmalara ayrı bir şirket olarak devam edecek. Lobe’un CEO’su Adam Menges‘in daha önceden Apple’da makine öğrenme mühendisi ve ürün müdürü olarak çalışmasının da bir başka önemli detay olduğunu belirtelim.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur Sizi Arayalım
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?