parallax

Pokemon Go Çılgınlığı

“Artırılmış Gerçeklik” algısı ile kullanıcılarını maceraya davet eden Pokemon Go, çeşitli lokasyonlarda saklanan pokemonları telefonumuzun kamerası ile yakalamamız üzerine kurulu. Sokak sokak gezerek pokemon avına çıkan kullanıcılar, daha sonra koleksiyonlarındaki pokemonlarla, diğer kullanıcılara meydan okuyabiliyorlar.

Pokemon Go, ABD’de yayınlanmasının ardından, kısa sürede App Store’da en çok indirilenler arasına yerleşti. Şu an için ABD ile birlikte Avustralya ve Yeni Zelanda’da Android ve iOS mağazalarından indirilebilir durumda olan Pokemon Go, ileri tarihlerde bütün dünyaya açılacak. Nintendo, diğer ülkedeki kullanıcıların biraz daha sabretmelerini istedi, ancak kullanıcıların pek de beklemeye niyeti yok gibi görünüyor. Ülkemizde, bayram tatilini de fırsat bilen kullanıcılar, farklı ülkelerden açtıkları hesaplar ile oyunu indirerek, çoktan sokak sokak pokemon avına başladı bile.

Pokemon Go ile ilgili enteresan caps’ler şimdiden paylaşılmaya başlandı. Oyun kendi jargonu ve hayran kitlesini çoktan oluşturmuş gibi görünüyor.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?