parallax

Pokemon Go Oyuncularından Rekor

Pokemon Go Oyuncularından Rekor

Niantec’in çıkartmış olduğu ve yakın bir dönemde ciddi bir oyuncu kitlesine ulaşan Pokemon Go yeni bir rekora imza atmış durumda. Yapılan istatistiklerde Pokemon Go oyuncuları rekor düzeyde yürüyüş yapmış durumda.

Pokemon Go oyuncuları rekor düzeyde yürüyüş

Çıktığı ilk günlerde müthiş bir çıkış yakalayan Pokemon Go oyunu kırdığı rekorlarla da isminden hala söz ettirmeye devam ediyor. Yapılan araştırmalarda Pokemon Go oyuncuları dünya çağında 8.7 milyar kilometre yol yürüyerek önemli bir rekor kırmış durumdalar. Yapılan rekorda oyuncuların Pokemonların yürüyerek yakalanmasının etkili olduğu bu rekorda oyuncular dünyanın çevresini 200.000 kez dolaştığını hatırlatmak isteriz. 8.7 milyar kilometrelik yolu yürüyen oyuncuların bu rekoru aynı zamanda dünyadan Plüton’a gidilecek mesafeye eşit durumda.

Oyun içerisinde 88 milyar Pokemon yakalanmış durumda. Pokemonların bu denli yoğun şekilde yakalandığı Pokemon Go oyunu aynı zamanda sahibi Niantec’e 140 milyon dolar gelir elde ettirerek yine ulaşılması güç bir rekoru daha elinde barındırıyor. Aralık 2016 sonu itibariyle oyunu hala ciddi bir kitlenin oynadığını görebilsekte ilk çıktığı zamanlardaki popülerliğini kaybettiğini söyleyebiliriz. Niantec yaptığı güncellemeler ile oyuna olan ilginin devam etmesini sağlamaya çalıştığını söyleyebiliriz.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?