parallax

Samsung, 6G Teknolojisi İçin Kolları Sıvadı!

17Alınan bilgilere göre Samsung Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee, 6G’yi şimdiden çalışma planları arasına ekledi. Henüz 5G teknolojisinin bile gelmediğini göz önüne alırsak, bu çalışma hayli ses getireceğe benziyor.

Samsung Başkan Yardımcısı Jay Y. Lee’nin, diğer Samsung yetkililerine blok zinciri teknolojisi, yapay zeka ve 6G ile ilgili bir e-posta gönderdiği ortaya çıktı. E-postanın içeriğini ise bu teknolojiler üzerine yoğunlaşmak için özel sermaye şirketleriyle bir ortaklık geliştirme konusu oluşturuyordu.

Riske Tepki Planı Yapıldı

Şubat ayında Samsung’un telekomünikasyon ağlarına daha fazla yatırım yapacağı şeklinde söylentiler vardı. Son gelişmeler ise bunları doğrular nitelikte. Bir diğer teknoloji devi Huawei, şu an için telekomünikasyon ağı ve ağ donanımları konusundaki en büyük tedarikçi konumunda olsa da ABD yasağının ardından sektörde ömrünün kısaldığı düşünülüyor.

Huawei, 2018 yılında küresel telekomünikasyon donanımları piyasasında %29’luk bir payla liderken Samsung %5’in altındaydı. Lee ve diğer Samsung yetkilileri arasında yapılan toplantıda şirket, Huawei’nin başına gelen bir olayla karşı karşıya kalındığında ne yapılacağına dair bir riske tepki planını da gündeme getirdi.

 

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?