parallax

Samsung’dan Bataryaları 12 Dakikada Şarj Eden Teknoloji!

Yapay zekalı ürünler arasında sıklıkla kullanılan akıllı telefonların bataryalarının çok da yüksek bir teknolojiye sahip olmadığı bilinen bir gerçek. Düşük batarya teknolojisi nedeniyle dizüstü bilgisayarlardan tabletlere, akıllı telefonlardan kablosuz kulaklıklara kadar neredeyse tüm elektronik ürünlerin patlamaya çok müsait olduğunu söyleyebiliriz. Mevcut teknoloji şirketleri sınırlandırıyor ve bu sınırlara uyulmadığında Galaxy Note7 faciası gibi şanssızlıklar doğabiliyor.

Batarya Ömrüne Çözüm: Grafen Batarya

Tam da bu noktada çözüm Samsung’tan geldi. Piyasaya sürdüğü her üründe teknolojisini biraz daha ileri taşıyan Samsung, yeni batarya teknolojileri üzerinde büyük bir çalışma gerçekleştiriyor. SamsungMobile.News Max adlı Twitter hesabının yayımladığı bilgiye göre Samsung, batarya ömrünü ve şarj süresini değiştirecek olan “Grafen Batarya” konusundaki geliştirmelerini tamamladı. Kullanıcıya sunulacak seviyeye gelip gelmediği henüz bilinmeyen teknoloji sayesinde bataryaların ömrü uzarken, şarj süreleri kısalacak.

Grafen Batarya Nedir?

Anot lityum-iyon batarya materyallerinin kaplanmasında kullanılan Grafen topu kaplaması ile yapılan bataryalara “Grafen Batarya”deniyor. Bataryanın sıcaklığını koruyarak aşırı ısınmasını önleyen bu teknoloji sayesinde bataryayı daha hızlı şarj etmek mümkün oluyor. Şarjı normalde 1 saatte dolan bir bataryayı, Grafen bataryalar ile değiştirdiğinizde 5 kat daha hızlı olarak sadece 12 dakikada şarj edebiliyorsunuz.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?