Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

SEO Çalışmaları Firmalara Ne Katar?

seo-calismalari

Tüm firmalar gibi tüm web siteleri de bilinir olmak ister. Bunun bir çok yolu vardır. Örneğin, Google Adwords reklamlarını kullanarak web sitesinin arama motorlarında en üst sırada yer almasını sağlayabilirsiniz. Ya da sosyal medya kanallarında reklam kullanarak, sitenizin bilinirliğini artırabilirsiniz. Anca, her iki örnekte de reklam kelimesi geçiyor. Reklam demek, maliyet demektir. Bütçeniz olmadığı sürece reklam verememek ve marka bilinirliğini artıramamak gibi bir durum yaşayabilirsiniz.

SEO tarafında işler nasıl işliyor?

Seo çalışmalarında da belli bir bütçenizin olması gerekiyor; ancak işler reklamlardan biraz farklı işliyor. Seo çalışmaları sonrasında (eğer doğru bir seo stratejiniz varsa) siteniz doğal yollardan, arama motorlarında sıralamaya girecektir. Sıralama için arama motorlarına hiç bir zaman para ödemeniz gerekmez. Bu nedenle, marka bilinirliğini artırmanın en düşük maliyetli ve en kalıcı yöntemi seo çalışmalarının yapılmasıdır. Seo’nun bir diğer avantajı ise adwords reklamlarındaki maliyetlerin düşmesinde fayda sağlamasıdır.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak sitelere ne katar?

Tüm web sitelerinin temelde tek bir amacı vardır. Daha geniş kitlelere erişebilmek. Bu bir e-ticaret sitesiyse daha çok ürün satmak anlamına gelirken, bir sanatçı iseniz daha bilinir hale gelmek demektir. En nihayetinde daha geniş kitleler; daha fazla bilinirlik ve daha fazla kazanç anlamına gelmektedir. İşte Seo çalışmaları bir firma, marka ya da sanatçı için daha geniş kitlelere ulaşma yolunda yapılacak en uygun çalışmalardan biridir.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form