Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?
parallax

Sitenizi Uygun Optimize Etmenizi Sağlayacak 10 Araç

Google uyumlu site yapabilmek için arama motoru ilkelerine göre sitenizi düzenlenlenmeli. Online ulaşabileceğiniz ücretli ve ücretsiz platformları sizlerle paylaşıyoruz.

1. Google Trendler: Google Trendler ile doğru arama terimleri, tahminler ve bölgesel trendler gibi faktörleri belirleyip, siteniz üzerinde karşılaştırma yaparak sitenize doğru anahtar hedeflemeleri ile müşterilerinizi çekebilirsiniz.

2. Google Adwords Anahtar Kelime Planlayıcı: Google’un ücretsiz bir platformu olan Anahtar Kelime Planlayıcı’sı ile kelimelerin aranma hacimlerini ve aranma yoğunluklarını izleyebilir, doğru anahtar kelimeler oluşturmanıza yardımcı olur.

3. Robots.txt Tester: Robots.txt Tester ile sitenizin robots.txt dosyasını Search Console’dan inceleyip, denetleme imkanı sunmaktadır.

4. HTML/XHTML Doğrulayıcı: Site içi SEO çalışmalarınızda W3C Validator aracılığı ile sitenizi kontrol edip düzeltebileceğiniz hataları düzeltip uyarı sayısını en aza indirmeniz sizin için Google tarafından alınacak bir ödül anlamına gelir.

5. CSS Doğrulayıcı: W3C-CSS; stil şablonları kullanarak Basamaklı Stil Şablonu (CSS) ve (X)HTML belgelerini kontrol eder.

6. Sitexplora: Site içi ve site dışı SEO analizi, anahtar kelime ve içerik analizinin yanı sıra performans değerlendirmesi de yapabileceğiniz benzersiz bir platform.

7. Mobil Uyumluluk Testi: Google’un mobile önem vermesiyle kullanımı artmış ücretsiz bir test araçlarındandır. Bu araç ile sitenizin Google gözünde mobil uyumlu olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

8. PageSpeed Aracı: PageSpeed Insights ile sitenizin masa üstü ve mobil cihazlarda hızı kontrol edebileceğiniz ve site hızını etkileyen hataları düzeltmenin için bilgi sağlayabileceğiniz ücretsiz bir platformdur.

9. Search Console: Google Search Console ile sitenizin Google arama sonuçlarındaki durumunu takip edebileceğiniz ve Google gözünde sitelerinizdeki hatalardan koruyabilmeniz için Google tarafından sağlanan ücretsiz bir hizmet.

10. Ahrefs: Ücretli bir araç alan Ahrefs ile siteniz ile iç ve dış linkleri rahatlıklara kontrol edebileceğiniz ve rakip analizi yapabileceğiniz bir site inceleme aracıdır.

MAHMUT ER

SEO & Adwords Manager

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form