parallax

Smart Future Expo, Teknoloji Severleri Buluşturdu!

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’nin (ASKON) düzenlediği Smart Future Expo, 14-15 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Zirve kapsamında IoT, Yapay Zeka, Bulut Bilişim, Büyük Veri gibi geleceğin dünyasını şekillendiren teknolojiler masaya yatırıldı.

Geleceğin Dünyasını Şekillendiren Akıllı Teknolojiler

Geleceğin akıllı teknolojileri ve bu teknolojilerin Türkiye’nin şehirleri ve sanayisine getirdiği yeni yaklaşımların ele alındığı Smart Future Expo 2018 Akıllı Teknolojiler Zirvesi’nde 100’den fazla konuşmacı yer aldı. Konuşmacılar, “Sanayinin Dönüşümü”“Akıllı Şehir ve Yapı ile Girişimcilik” temalarında bilişim, yazılım, otomasyon, elektronik ve şehircilik başta olmak üzere geleceğin dünyasını şekillendiren akıllı teknolojileri konuştu.

Robot Nely Konuşmacı Oldu

Smart Future Expo’nun bu yılki ana konuşmacıları ise UiPath Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen, Accenture Avrupa ve Latin Amerika, Enerji, Kamu Hizmetleri, Kimyasal ve Doğal Kaynaklar Direktörü Samuel Linares ve Berlin Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Albayrak oldu. Konuşmacılar arasında Türkiye’nin ilk ve tek sosyal robotu Nely de yer aldı.

Türk mühendislerin geliştirdiği Nely, yüz tanıma, ses tanıma ve duygu analizi sistemlerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Nely, kendine ait duyguları ve durumlara yaklaşım biçimi olan, cinsiyete ve yaşa göre farklı tepkiler verebilen yeni nesil bir teknolojiye sahip. Havalimanları, banka şubeleri, fuarlar, hastaneler, okullar ve otellerde kullanılabilecek sosyal robot Nely, tüm bu özelliklerini Smart Future Expo’da katılımcılara sergiledi.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?