parallax

Snapchat Kullanıcı İstatistiklerini Yayınladı

Snapchat Kullanıcı İstatistiklerini Yayınladı

Snapchat, son dönemdeki yükselişi ile piyasadaki mevcut sosyal ağ rekabetinde bir etki meydana getirmişti.

Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya ağları ile rekabet içerisinde olan şirket, kullanıcılara sunduğu çözümlerle rekabette bir adım öne geçebilmişti.

Snapchat Baş Strateji Görevlisi Imran Khan, uygulamanın ABD ve Kanada genelinde günlük 60 milyon kullanıcıbarındırdığını açıkladı.

Henüz sadece ABD ve Kanada ülkelerindeki istatistiklere ilişkin çalışmalarda bulunduklarını ifade eden yetkili, uygulamanın tüm dünya genelindeki rakamlarının daha da çarpıcı olmasını beklediklerini söyledi.

Snapchat’in aynı bölgedeki kullanıcı sayısı, piyasa rekabetindeki en büyük rakibi Facebook ile karşılaştırıldığında oldukça düşük kalıyor.

Facebook’un ABD ve Kanada genelinde günlük aktif 175 milyon kullanıcıbarındırdığı biliniyor.

Uzmanlar, kuruluş yılı itibariyle Facebook’tan oldukça yeni olan uygulamanın yükselişinin, Facebook ile neredeyse aynı oranda olduğunu, bu doğrultuda Snapchat’in büyüme hızının gelecek süreçte Facebook’u yakalayabileceğini dile getiriyorlar.

2013 yılında Facebook, 3.9 milyar dolar karşılığında Snapchat’i satın almak istemiş; teklifi şirket yöneticileri tarafından reddedilmişti.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?