parallax

Twitter 7/24 canlı yayın yapacak

Twitter 7/24 canlı yayın yapacak

Twitter, Periscope’un hayatımıza girmesinden sonra başlayan canlı yayın kervanına katılmak için çalışmalar başlattı.

Popüler sosyal paylaşım sitesi Twitter, canlı yayın servisine evrilmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki dönemde 7/24 canlı yayın yapacak Twitter, markaların ürettikleri özel içerikleri yayınlayacak.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan analistler, Twitter’ın son 3 ayda aktif kullanıcı sayısının 9 milyon yükseldiği ve yatırımcıların uzun zamandır kötü giden mali durumları canlı yayın servisiyle düzeltebileceklerini düşündüğünü belirtiyor.

Ünlü finans sitesi Bloomberg ile anlaşan Twitter, ilk olarak canlı haber yayını yapacak. İş birliği Bloomberg kurucusu Michael Bloomberg ve Twitter kurucusu Jack Dorsey tarafından geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu.

Bloomberg Medya CEO’su Justin Smith de, Twitter’da ile yapılan anlaşmadan sonra yeni yayınlarının dünyanın dört bir yanında yeni izleyicilere ulaşacağını ve bunun iyi bir yol olduğunu belirtti.

Smith, Twitter canlı yayınlarında sadece en önemli haberlerin sunulacağını söyledi.

Bloomberg ve Twitter ortaklığı ile canlı yayın yapacak kanalın ismi henüz belli değil. Sonbahar aylarında yayına başlanacak kanalda kullanıcılar tarafından yayımlanacak klipler ve Bloomberg ofislerden yapılan “canlı haber bülteni” yayınlanacak.

Twitter, 2017 yılının ilk üç ayında toplam 800 saatlik canlı video yayını gerçekleştirmiş ve bunların bir çoğu haber değeri olan görüntülerdi.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Whatsapp
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?