parallax

Twitter “Bildir” Özelliğini Genişletti!

Kendini sürekli olarak geliştiren Twitter, imajını daha güvenilir ve daha etkileşimli tutmaya çalışarak yüksek kaliteli bilginin yayılabilmesi için çalışıyor. Bu noktada ise istenmeyen içerikler, otomatik botlar, platformda sağlıklı bilginin yayılamaması gibi konular en büyük sorunların başında geliyor.

Konu üzerine her ne kadar tedbirler alsa da Twitter’ın işi sanıldığı kadar kolay değil. Nexgate tarafından yayımlanan bir araştırmada, ortalama olarak her 200 sosyal medya içeriğinin bir spam gönderisinden oluştuğu bildirilmişti. Başka bir çalışmada da aktif Twitter kullanıcılarının yaklaşık %15’inin otomatik bot olduğu belirlendi. Her gün ortalama 500 milyon tweet’in paylaşıldığı platformdan ise bu konuda önemli bir adım geldi.

Daha Hızlı Aksiyon Alınacak

Twitter, telefon numarası, banka hesap numarası, adres gibi en üst seviyedeki kişisel bilgilerin yayılmasını engellemeye yönelik yeni bir süreç başlattı. Platform, artık istenmeyen içeriği bildirirken kullanıcılarından bunları daha ayrıntılı kategorize etmelerini istiyor. Kullanıcılar Twitter’a istenmeyen içerikleri bildirirken içerikler hakkında daha fazla bilgi verebilecekler. Bu yeni süreç ile Twitter içeriklere yönelik daha hızlı aksiyon alabilecek.

Kişisel bilgilerin daha iyi korunması için atılan bu adım büyük önem taşıyor.  Kullanıcıların kişisel verilerini korumaya yönelik tartışmalar özellikle geçtiğimiz yıl İngiltere’de ortaya çıkan Cambridge Analytica skandalının ardından yoğun bir şekilde tartışılmıştı. Şirketin Facebook üzerinden 87 milyon kullanıcının verilerini topladığının ortaya çıkmasının ardından, geçen zaman içinde Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, halen güvenoyu kazanmaya çalışıyor. Bu açıdan baktığımızda kişisel veri korumasının ne kadar önemli olduğu gün gibi ortada.

before
Dijital dünyamıza siz de katılmak ister misiniz?
form
Sizi Arayalım
Form Doldur
X
FORMU DOLDURUN
SİZİ ARAYALIM
  • Kampanyalardan Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misiniz?